Konfirmasjonstiden i kirken er ikke bare for deg som tror. Å være konfirmant i kirken er like mye for deg som tviler eller bare er nysgjerrig.
PÅMELDING TIL KONFIRMASJONSÅRET 2026/2027 ÅPNER 1. JUNI 2026
Du er velkommen til konfirmasjon i kirken!
Både du som tror, tviler, er usikker, ikke tror, ikke har tenkt på sånt før eller er nysgjerrig, er velkommen som konfirmant. I konfirmasjonstiden får du muligheten til å utforske mange viktige spørsmål sammen med andre – uansett hvilket utgangspunkt du har. Som konfirmant får du mange nye opplevelser, og du får lære mer om Gud og deg selv.
Konfirmasjon og dåp henger sammen. Å være døpt er en forutsetning for selve konfirmasjonshandlingen til slutt, men alle kan delta i konfirmasjonstiden i Den norske kirke. Mange unge blir døpt i løpet av konfirmasjonstiden.
Gimsøy og Nenset menighet sender ut informasjon i posten til alle medlemmer som er født i det aktuelle året. Ikke medlem, men ønsker info per brev: Få info uten å være døpt
Påmelding skjer via nettsiden. Åpner her 1. JUNI
Hvorfor du bør velge konfirmasjon og mange andre spørsmål finner du svar på her: Info om konfirmasjon
I 2027 er det konfirmasjon:
Gimsøy kirke 01. og 02. mai
Nenset kirke 08.og 09. mai
Tilrettelagt konfirmantundervinsing
Spørsmål kan rettes til inkluderingsprest Georg Eichsteller tlf: 47252192 eller kateket Karin Fjose Olsen tlf. 35 50 63 84 eller sms 48 13 23 71
Egen påmelding kommer her
Økonomisk støtte
Ønsker dere å benytte dere av økonomisk støtte. Det gjøres ved å sende en epost til menighetens sekretær Vigdis Green-Vaga på epost: Vigdis.Green-Vaga@Skien.kommune.no innen 11.09.